Mete’nin doğumgünü…

Salı günü  Anne Boyutu yazarlarından Sedef’in biricik kuzusunun 3. doğumgünü kutlaması vardı. Bilmem biliyor musunuz ama Sedef benim Mehtap Erel’i okurken tanıştığım biricik arkadaşlarımdan biridir.

Ayrıca nefes yemek yapar,  sadece yapmaz aynı zamanda şahane de süsler.  Ne zaman  ihtiyacınız olsa koşar gelir…

Evimi su bastığında da Sedefim gelmişti yardıma sağolsun…

Biz zaten birbirimizi çok sevmiştik de çocuklar sayesinde iyice kaynaştık. Yeri geldi gittik sahilde piknik  yaptık, yeri geldi tiyatroya götürdük çocukları, bazen Sedeflerin yazlıklarına  gittik Mete ile  Uğurcan, biz  onlar bahçede oynar sanıyorken 🙂  el ele tutuşup üstlerini başlarını çıkarıp denize girerken yakaladık:))

İnşallah birlikte büyüyecekler, bizde anaları olarak bol bol dertleşip, gülüşeceğiz….

Hal böyleyken Mete’nin doğumgünü için okul çıkışı oğlumu da alıp dosdoğru Sedef’ere gittik.

( Babamız, ne yazık ki  aniden kaybettiğimiz kanun üstadı  rahmetli Halil Karaduman’ın cenazesine katıldığı için gelemedi.)

Biz apartmandan girerken, bizden az önce içeri giren hanımların elindeki poşetleri görünce onların da doğumgününe geldiğini  anladık. Mete’nin halası ve babaannesinin peşinden kapı aralığından daldık içeri:))

Meğer Mete sabahtan beri Uğurcan’ı sorup duruyormuş. Tabii onların derdi oyun olduğu için bir araya gelince yüzümüze bile bakmayıp doğruca Mete’nin odasındaki oyuncaklarla oynamaya gittiler:) Mete hiç olmazsa arada yemek yemek için  salona gelmişse de Uğurcan pasta’ya kadar gelmedi yanımıza…

Gelgelelim çocuklardan ziyade benim en çok sevdiğim şeylere….

Hani böyle dergilerde falan gördüğünüz süslü sofralar, organizasyonlar falan vardır ya… İşte Sedef’in sofrası daha doğrusu evi de öyleydi:)

İyi ki doğdun şarkısı çalan balonlar, Mete’nin isteği üzerine siparişi verilen Şimşek Mcqueen pasta, ona uygun peçeteler, tabaklar, bardaklar, pipetler… Yemeklerin tadı zaten şahane orası ayrı ama burada ayrı bir görsel şölen de vardı..

Salonun ortasında çocuklar için ayrı bir küçük  yemek masası hazırlamıştı. Üstlerinde  misafir çocuklara giderken verecekleri hediye poşetleri , şapkalar, gözlükler ve düdükler vardı:)

Hediye paketinin içinden çıkan çeşit çeşit çikolata, boya kalemleri, balonlar aklımı aldı ama sağolsun Sedef bana hemen  “çocuğun hediyesine sulanma” diye mesaj atınca tuttum kendimi:))

Gelgelelim  Sedef’in yaptığı birbirinden güzel yemeklerin ve organizasyonun resimlerine…

Resimler benden , yapması Sedef’ten , tarifler anneboyutu ve metenin yemek günlüğünden :))

Sizce de Sedef bir organizasyon  şirketi kurmaya başlasa  fena olmaz mı?

Buyrun bakalım ,


Reklamlar

4 Comments

  1. Daha bu resimleri görmeden-anneboyut’taki yazısını okuyunca-aynı şeyi aklımdan geçirdim(Sedef bu tür organizasyon işi yapsa hakkını fazlasıyla verir diye).Görüyorum ki Buya da aynı fikirde.Ben böyle becerikli,böyle eli her işe(yemek,süsleme tarzı)yatkın ve itinalı birini tanımadım çevremde.Yaratıcılığı ve yakıştırmaları da çabasıÇ:PPİyi ki varsın Sedefim!Buradan bir kez daha Meteciğime nice,nice mutlu senelere diyorum!Uzun,sağlıklı bir ömür diliyorum…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s