Takvimim

Karnım ağrıyor…. Her kadının aylık döngüsünde dibine kadar yaşadığı ağrı eşiğinden ziyade o gerginlik, sinir, duygusallık seviyelerinin maksimuma ulaşması sebebiyle göz pınarlarında düşmeye hazır bekleyen veya ansızın yer mekan zaman tanımadan düşen gözyaşları mahvediyor beni… yerden yere vuruyor. Bin kere okudum, bu dönemde yoğun kahve, çikolata…vs tüketimini ne kadar minimumda tutarsan o kadar pms sendromu daha hafif geçiyormuş. denedim bile işe de yarıyor aslında da…

Bir yerlere yazmazsam aklıma bile gelmiyor ne zaman regl olacağım. O yüzden kendimi bildim bileli takvimlere işaretler koyarım.

Google Play’de takvimim diye bir uygulama var. (mış) Bende bir yerlerde okuyup öğrendim. Uygulamayı telefonunuza indiriyorsunuz ne zaman regl olacağınızı ne zaman yumurtlayacağınızı falan söylüyor. Gelecek regl tarihini, ağrı durumlarınızı yada duygusal durumlarınızı girdiğiniz not kısımları bile var.

Uygulamaya bayıldım.

En azından niye ortalıkta neyin siniri bu diye düşündüğünde telefonuna düşen regl olmana 2 gün kaldı mesajıyla bir aydınlanma yaşayıp nefes alıyorsun.

Valla bakın ciddi söylüyorum regl deyip geçme,kadınların cinayet işlemeye en meyilli olduğu dönem diye bahseder bazıları bu dönemlerden. O derece hormonlar alt üst oluyor.

Kadınlara destek verilmeli böyle dönemlerde… ya da sorgusuz sualsiz koca bi kavanoz nutella…

Birbiriyle anlaşamayan kadınlar aynı dönemlerde karşı karşıya gelirlerse siz oradan uzaklaşın hatta mümkünse  bir adet Harry Potter görünmezlik örtüsü falan bulun öyle sıvışın ortamdan…

Kadın kadının kurdudur lafının aksine eğer o kadınlar çok iyi dostsa o nutella birlikte kaşıklanır, yanında mis gibi bir de türk kahvesi içilir. Bunalımlar su gibi akıp geçer.

Ve yazının özü takvimim uygulaması iyidir,indirin, kullanın kendi vücudunuzda ne olup bittiğini farkedin.

Ve tabii ki kız arkadaşlar şahanedir…

20160617_112243-1

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s